Новые дома


-1989-1992

До нашої Ери


1989

  • отже, харківську групу Новые Дома організували 14 червня 1989 року Олександр “Фоззі” Сидоренко та Костянтин “Котя” Жуйков. У трудовому таборі, обмінюючись текстами народно-пацансько-дворових пісень вони дійшли висновку, що можна спробувати написати щось своє. І неодмінно записати. За декілька днів хлопці мали десяток композицій, які спробували записати в радіо-рубці. На щастя, ті записи не збереглися.
  • на закритті табора відбувся перший виступ, після чого було вирішено з першого вересня зібрати повну групу в школі №11, де навчалися батьки-засновники.

 

1990-1995

  • через те, що всі учасники групи жили на мікрорайоні Новые дома, вирішено було назвати групу саме так. Ніхто не був проти. Далі був шлях, традиційний для шкільної групи: виготовлення барабанної установки з шкільної парти, розучування барре та т.і. У вересні того ж 1989 року гітарист Іван Риков на суботнику замість фарбування футбольних воріт намалював на шкільному тирі напис НОВЫЕ ДОМА ГР. На літери УППА фарби не вистачило. Не вистачило і розуму це сфотографувати. Напис прожив майже 20 років.
  • на той час весь дитячий рок-н-ролл базувався біля Палаців Піонерів. Після пошуків бази група пройшла прослуховування у найкрутішому Палаці Ленінського Району, де і грала з 1990 по 1994 роки. Цікаво, що за парканом розташовувалася музична школа-інтернат, де в той час навчався грі на фаготі Олег Михайлюта.
  • схема була такою: група мала місце репетицій та щасливу можливість виступати на заходах Палацу Піонерів. Задля того треба було раз на тиждень вивчати по одній популярній пісні, щоб не дратувати слухачів лише власним репертуаром.

        Серед композицій, які довелося вивчати, пригадуються:

  • Наташа Королёва - Гуляли как то мы с тобой
  • Наташа Королёва – Жёлтые Тюльпаны
  • Владимир Пресняков-младший – Роковый концерт
  • Рондо и Владимир Пресняков-младший – Я буду помнить
  • London Beat - I ve Been Thinking About You
  • Guns’N’Roses – Don’t Cry
  • Los Lobos – La Bamba (цікавий момент – ця річ грається і досі). 

 

  • під час виконання La Bamba на спільному святі курсантів та учениць-панчішниць з ПТУ група познайомилася з зіркою ансамблю молочного технікума Едуардом Приступою, який засів за фортепіано в групі, яка на той час вже називалася Танец на площади Конго.   
  • ініціатором зміни назви став флейтист Максим Литвиненко, який полягав на тому, що тепер в групі грають люди з різних районів Харкова і взагалі треба співати англійською і мати англійську назву. Серед пісень, які існували на той момент і гралися виключно в дитячому садку серед тусуючої молоді була «Танец на площади Конго». В книзі «Історія Джазу» був гарний розділ про історію майдану Конго. Ось його приблизний зміст:
  • «Площа Конго в Новому Орлеані – місце, яке вважається батьківщиною джазу. Спочатку це був ринок з продажу рабів, згодом – місце їх культурних змагань. Зберігаючи свій африканський мелос та ритм, вони народили на цій площі спірічуел та блюз, з яких потім вийшли госпел та джаз.» Овчинников Е. «Історія джазу»
  • Макс Литвиненко вхопився за цей фразеологізм і з того момент група Новые Дома стала The Dance on the Congo Square Band або просто Танец на плащади Конго. Згодом з’ясувалося, що ця назва має багато значень, але, запевняємо, група тоді цього не знала. Найприємніший момент зустрівся в роботі Патрикея Лісідзе “Коротка історія музики хіп-хоп”:
  • “Сам по собі брейк-данс, звичайно, не був новиною. Вперше він був описаний в минулому столітті в Новому Орлеані, як "kongo square dance". На площі "Kongo Square" збиралися відпочити, повеселитися та позмагатися в танці раби. Особливо розпрягалися вони на щорічному карнавалі "Марді Грасс" (що існує, до речі, до сих пір), де влаштовувалися навіть командні змагання за етнічним принципом.”
  • 1994 року група серйозно сіла за запис першого альбому. Це відбулося завдяки слову “фьюжн”. За всю історію групи ніхто так і не зміг чітко визначити її стиль. Учень консерваторії та джазмен Макс Литвиненко вирішив, що простіше це називати «фьюжн» («Слово "фьюжн" (сплав, злиття) так часто і під різними кутами використовувалося протягом 20 століття, що стало майже безглуздим. Ранішній  етап цього напряму вірніше позначати терміном "джаз-рок".», "Коротка історія джазу для початківців", Михайло Мітропольський.
  • ніякого джазу група тоді не грала і не могла грати, але слово допомогло. В Харківській консерваторії існувала студія звукозапису, якою керувала свята людина на ім’я Олександр Вакуленко. Студія називалася гучно: “Saint Maybe Sound Factory” на честь харківського рок-гурту “Saint Maybe”, але представляла собою декілька кімнат та два угорських двоканальних магнітофони STM.
  • батьки-засновники хоробро прийшли на студію, та використовуючи слово “фьюжн”, вкрай зацікавили Олександра Вакуленка. Коли той зрозумів, що це ніякий не фьюжн, було пізно – за 4 місяці було записано альбом “Локслі”. Про те, що з ним далі робити, ніхто не думав – готували другу платівку.
  • саме в той час в консерваторії навчався той самий Олег “Фагот” Михайлюта, який із задоволенням дав згоду на “пограти на фаготі разом з ТНПК” на конкурсі “Юні зірки Харкова”. Прізвисько Фагот він отримав в казино “777”, де намагався стати круп’є. Серед інших стажерів був Олександр Сидоренко. Там і відбулося знайомство.
  • це було у 1992 році, а в 1994 на каналі УТ-3 почала виходити програма харківської телекомпанії  «Privat-TV» - «RAP-обойма», перша в СНД програма про хіп-хоп культуру. Вели її друзі по консерваторії Фагот та Флют. Через певний час до них завітав з ідеєю рок-рубрики той, хто отримав ім’я Фоззі. Всі, хто працював над програмою, мали називатися на літеру Ф. Рок швидесенько програв, Флют вирішив їхати до Москви, і Фоззі зайняв його місце.
  • щодо ТНПК, то гурт кидало по хвилях. Не закінчивши другу платівку “Sator Arepo Tenet Opera Rotas” (1995), розпочали третю “Худшее из” (1996). Все було цікавим, але поруч грав свіжий, не схожий ні на що хіп-хоп, який кликав до себе. Разом з Фаготом була здійснена спроба підготувати реп-альбом, але попереду було “Червона Рута”. І все дуже швидко змінилося наприкінці 1996 року.
  • підбиваючи підсумки першої частини, зауважимо: група Танец на площади Конго записала два з половиною альбоми та мала всі шанси лишитися яскравим фактом з біографії її учасників. Не більше. За той період в групі пограло близько 30 музикантів. Деякі залишалися. Із гарячим бажанням грати далі. 

1996-1997

Старт.

  • наприкінці 1996 року в харківських музичних колах багато говорили про відбірковий тур фестивалю “Червона Рута”. Попередній фест у Севастополі видався гучним, наступний – навесні’97 у Харкові обіцяв стати ще кращим. Умови відбіркового конкурсу були прості – 3 пісні українською мовою.
  • в репертуарі ТНПК того часу була лише одна українська пісня – “Чуваки”, кавер на пісню “Банана” харків’янина Віталія Бодло, якого на “Privat TV” вкрай популяризував актор Гоша Арнаутов (“ЧІЗ”). Під  впливом незабутніх слобожанських саг у виконанні Арнаутова лишитися російськомовними було неможливо. Це було свіжо, оригінально і гени били в барабани: ось воно, ось воно! “Червона Рута” була грандіозним шансом і гріх було не спробувати…
  • першою оригінальною українською піснею ТНМК стала “Ото Таке”. Наближався відбір, а третьої пісні, необхідної для участі в конкурсі, не було. За два дні до конкурсу, буквально за годину група зібрала до купи пісню “Зроби мені хіп-хоп” і виставилася на конкурс двома складами: ТНМК у рок-номінації та Ото Таке – в танцювальній.
  • різниця була чисто декларативною і журі під керівництвом художнього керівника фестивалю Анатолія Калениченка обрало ТНМК у танцювальній номінації. Представники місцевого управління культури були проти, але потяг рушив. Від Харкова в “Червоній Руті” брав участь вже не Танець на площі, а Танок на майдані.
  • про фестиваль “Червона Рута-97” написано багато і відчуття всіх, хто був там, однакові – це була найвеличніша культурна подія в історії України. Всі співпало – величезний бюджет, сильний склад учасників, голодний до нової музики Харків. В результаті група отримала 1 місце в танцювальній номінації та приз за кращий шлягер фестивалю – “Зроби мені хіп-хоп” (що стало величезною несподіванкою, адже ставка була на «Ото таке»). 
  • на виступ ТНМК приїхав директор «Privat-TV» Олександр Голубчик та, завітавши до гримерної після виступу, пообіцяв зняти кліп на “Зроби мені хіп-хоп” (між іншим, в гримерці тоді розмістили два гурти – ТНМК та тернопільські “Nameless”, в яких на бас-гітарі грав дехто на ім’я Ігор Пелих).
  • кліп знімався протягом півроку силами «Privat-TV». Режисером був Сергій Андрюнін за участі Фагота, операторам – той, хто був на той момент вільним від інших зйомок. Серед інших знімав його і губний гармоніст Льоня Єрмолаєв, а його дружина Яна зіграла головну героїню. 

 

1998

Рік рішеннь і переїздів

  • на початку року відбувся тур Україною переможців «Рути-97», під час якого групу залишив гітарист Олександр Зенькович. Мріючи про гастролі, не всі змогли пройти випробовування ними. Нажаль;
  • під час виступу в Донецьку з ТНМК вперше зіграв барабанщик групи «So» Віктор «Вітольд» Корженко. І стало знову 7. Тоді ж група власноруч надрукувала тисячу промо-касет, що продавалися в турі та потім дуже допомогли піратам під час випуску дебютного альбому;
  • відразу по закінченні туру почалося переміщення ТНМК до Києва. Це знову повертає нас до розмови про шанси. Реалізувати їх у Харкові було неможливо. Треба було їхати до Києва і намагатися вийти в люди;
  • про побутову частину того періоду пригадувати не будемо, зосередимось на музиці та її просуванні. В квітні 1998 року група почала співпрацю з Олексієм Яковлєвим, який на той час працював на хіт-параді «12-2». З його допомогою «Зроби мені хіп-хоп» вдало стартував в телевізорі, група почала дописувати альбом;
  • тут є один веселий момент – за контрактом з «Червоною Рутою» всі фестивальні записи лишалися власністю фестивалю. Пісню «Зроби мені хіп-хоп» записували 9 разів, з різними куплетами і варіаціями, одна з яких якимось чином опинилася в руках гурту. Пісню «Ото Таке» довелося переписувати, а «Чуваки» вдалося вкрасти=) На той час музичним продюсером фестивалю був Дмитро Прикордонний (нині – агенція “&Artists”, з якою група співпрацювала у 2006-2008 рр), який зробив для репетицій групи браковану копію на звичайній аудіо-касеті. Щоб не змогли скористатися. Проте скористалися: Фаготу вдалося реанімувати запис;
  • другим кліпом став «Дибани мене». Грошей на зйомки не існувало, тому вирішували все власними силами – ліпили декорації власноруч, режисером став Фагот, а оператором – Льоня Єрмолаєв. Кошторис – 140 доларів з їжею та напоями. І немає жодних сумнівів, що це – найдешевший кліп в історії MTV Top-40;
  • серед пісень, які були записані ще у Харкові, треба відзначити Jazzy, в якій ТНМК вперше співпрацювали з джазовим піаністом Олексієм «Льопою» Саранчиним та саксофоністом Дмитром «Бобіном» Олександровим. Під час роботи над спільним треком було вигадано назву їхнього джаз-бенду – «Схід Side»;
  • восени 98го року дебютний альбом “Зроби мені хіп-хоп” був готовий. За його випуск взялася компанія «Nova Records». Альбом складався з пісень та скітів - інтермедій, які стали фірмовою рисою ТНМК. Справжнім ветераном конголезьких скітів є Гоша Арнаутов, який прикрасив вже 5 платівок гурту. Альбом мав в собі словничок, в якому тлумачилися суто слобожанські та вигадані групою слова. Платівка отримала схвальні відгуки, купу номінацій та призів, а Фагот, Фоззі та Діля – пропозицію «Червоної Рути» попрацювати над фестивалем-99. Як з’ясувалося потім, робити цього було не слід;

1999

  • фестиваль «Червона Рута» спокійно кинув продюсерів, викладачів та т.і., на гроші і півроку. Час, який слід було витратити на свою музику, пішов на «Червону Руту». Звичайно, досвід – це майже все, але над новим матеріалом більш ніж півроку ТНМК працювати не починали;
  • 16 січня загинув хрещений батько групи – директор телекомпанії «Privat-TV» Олександр Голубчик. Альбом «Зроби мені хіп-хоп», що вийшов на CD на початку року, присвячено його пам’яті;
  • у травні вийшов кліп «Зачекай» - перший результат співпраці групи з режисером Віктором Прідуваловим. Це відео активно ротувалося в Москві, через це група поступово почала там виступати. В першу чергу слід відмітити два міжнародні фестивалі серії «RAP-Мusik», на яких ТНМК отримали в 98му та 99му, відповідно, друге та третє місця;
  • з початком клубних виступів в Москві група змінила своє звучання. Якщо в Україні здебільшого доводилося виступати на великих акціях, то в Москві – на клубних сценах («Китайський льотчик Джаз-Да», «16 тон» та інші). Відповідно, поменшало електронних звуків, побільшало живих;
  • яскравий приклад програми тих часів – виступ в легендарному шоу Дмитра Діброва «Антропологія» на НТВ;
  • за підсумками 99 року група стала «кращим альтернативним проектом», отримавши «Золоту Жар-Птицю». Рік потому, на фестивалі «Таврійські Ігри», ТНМК знову отримує цю нагороду;

2000

  • на початку року з групи пішов губний гармоніст Льоня Єрмолаєв і на деякий час в ТНМК лишилося 6 музикантів. Але сімка – магічне число, і вже влітку на фестивалі «Таврійські Ігри» до групи доєднався наймолодший учасник – DJ Антон «ТонІк» Батурин;
  • влітку 2000 року почалися зйомки наступного відео – «А море де?» - каверу на геніального Челентано. З появою цієї пісні пов’язана окрема історія – у 98 році у музичного журналіста Віталія Бардецького з’явилася ідея збірки «Українські версії класичного диско». ТНМК зробили «Бомбіні» на Мірей Мат’є. Проект пригальмував, «Бомбіні» увійшли до альбому «Зроби мені хіп-хоп». Тоді було написано «А море де?», але збірка українських диско-каверів так і не вийшла;
  • а пісня стала однією з перших, написаних для альбому «Нєформат». Як і більшість платівок ТНМК, «Нєформат» писався дуже довго. Запис розпочався у 99ому, тривав у 2000му. Але не закінчився.

2001

Рік альбому «Нєформат».

  • записани перші фьючеринги – Міхей, Ніна Матвієнко;
  • альбом значно відрізнявся від гумористичного циклу «Село і люди», на якому базувався «Зроби мені хіп-хоп». Група зрозуміла, де опинилася. Невипадково платівка починається з провокаційної «По радіо співали москалі», а закінчується злою «По барабану». Важко лишатися позитивним у негативному середовищі;
  • назва «Нєформат» в першу чергу є реакцією на ситуацію в українському медіа-просторі тих часів. Перебуваючи після «Червоної Рути» в піднесенні, ТНМК зіткнулися з неприйняттям медіа, в першу чергу – ФМ-простору. Тому «По радіо співали москалі» - просто констатація факту;
  • поки кліп «А море де» монтувався і перемонтовувався, вийшов зовсім інший ролік – «По барабану». Це кліп-трейлер першого офіційного сайту, який протягом 2000 року малював Євген Санніков. До тих пір існувало декілька фан-сайтів;
  • прем’єра відбулася 16 лютого 2001 року. Дуже приємним визнанням його якості стали дві премії – «Дизайн року-2001» та «Кращий музичний сайт року», який www.tnmk.com отримав на Першому Українському Інтернет-Фестивалі;
  • у травні вийшов кліп «А море де?», але група жадала відео принципово іншого рівня, тому восени 2001 року було відзнято ще 3 кліпи. В кожного з них своя доля. Як завжди в цій групі, непроста;
  • «Восени» було притримано на осінь наступного року, «люба Люба» мав вийти у грудні, але монтаж нікому не сподобався, тому його переробляв Віктор Прідувалов, і переробив, але в січні. Сталося так, що майже одночасно вийшов «ПоRAPалося серце», що призвело до деякої плутанини;
  • під кінець року вийшов нарешті і «Нєформат», доля якого півроку вирішувалася в переговорах з лейблом «Воля Музика»;
  • в новорічному ефірі відбулася прем’єра різдв’яної «Той, хто…», яка увійшла вже до наступної платівки;

2002

  • на початку року розпочалася паралельна робота відразу над двома платівками – наступною номерною та збіркою реміксів & римейків «ReФорматЦія». Для цього альбому були записані треки з групами 5nizza та Я и друг мой грузовик. Влітку було вирішено, що першою вийде «ReФорматЦія».
  • група багато грала, поєднуючи open-air в Україні з клубними виступами в Москві. Також можна відзначити перший виступ в Польщі - у Вроцлаві.
  • Віктор Прідувалов перемонтував «ПоRAPалося серце» на ремікс Фагота «ЖуПан» та працював над «Восени», який вважається кращим кліпом ТНМК і одним з найсильніших відео в історії української музики.
  • як і планувалося, кліп вийшов на початку осені. В той же час телеканал «Enter» запропонував групі зробити документальний фільм про історію ТНМК. Так розпочалася робота над довгобудом «ШоПопалоШоу».

2003

Рік незвичних проектів та надзвичайних концертів.

  • на початку березня вийшла платівка «ReФорматЦія».
  • трохи пізніше відбувся прем’єрний показ двох перших частин документального фільму «ШоПопалоШоу».
  • у квітні група зіграла ексклюзивний акустичний концерт «Ноу Кіпіш». Спеціально для цього було запрошено декілька сесійних музикантів:
  • Григорій Махно («Second Breath») - губна гармоніка;
  • Льопа Тарасич ("Схід-Sіde") - фортепіано;
  • Салман Огли ("Мандри") - перкусія;
  • Олесь Журавчак - сопілки;
  • влітку група записала декілька треків для нового альбому та визначилася з його назвою – «Пожежі міста Вавілон». Серед нових пісень були «Вода» та «Вавілон», які обрав Віктор Прідувалов для свого дебюту в кіно – фільму «Весілля Барбі».
  • у серпні група знялася в цьому фільмі, виконавши «Воду» на подвір’ї Баузького замку під Ригою.
  • 18 вересня було зіграно спільний концерт з Схід Side в клубі «44», під час якого було записано концертну платівку “Jazzy”.
  • До кінця року було дописано «Пожежі міста Вавілон»,

2004

Золоті часи.  

 

  • кліп «Вода» через технічні негаразди (втрата матеріалів) ледве не зникає, але з’являється;
  • рік починається з фіналу конкурсу на кращий малюнок до обкладинки нового альбому. Переміг художник Дмитро Гапчинський. Альбом був готовий, почалися переговори, тим часом Фоззі та Діля дописували свої дебютні сольні платівки, відповідно, MetaMoreFozzey та НеДіля;
  • у травні був готовий перший в історії гурту максі-сингл «Вода», який став україно-французьким. Група готувалася до турне по Франції і записала декілька франкомовних версій своїх пісень. До синглу увійшов також ексклюзивний дует ТНМК&5nizza “En Automne”;
  • червень вийшов найбільш насиченим місяцем в історії ТНМК. Вийшла «Вода», потом дебютний «НеДіля», команда ТНМК виступила в легендарному шоу «Ключи від форту Байар» та нарешті стартували «Пожежі міста Вавілон». Акустичний концерт-презентація в київському клубі «Бабуїн» багатьма вважається чи не найкращим живим виступом ТНМК;
  • далі був французький тур, потім – феноменальний (чесно) виступ у Харкові на Новых домах та… вихід Ділі зі складу групи. Він вирішив сконцентруватися на власному проекті. Останній його виступ у складі ТНМК – «Пісні Свободи», 18 вересня, Європейська площа Києва. Наступного дня у Кіровограді група грала вже без нього;
  • лишаючись у дружніх стосунках, група побажала Ділі удачі і завжди рада витягнути його на сцену під час гарного концерту=);
  • потім були зйомки у фільмі ДАЇ, який транслювався по всій країні на уроках з правил дорожнього руху та чергова кліпова атака. За декілька тижнів у Львові з режисером Тарасом Химичем було знято «Та Ти Шо» та «Арешт». А у Києві Фагот пригадав режисерське минуле і зняв «En Automne» з 5nizza;
  • першим стартував «Арешт», далі - «En Automne». Тієї осені вийшло ще дві платівки – ТНМК & Схід Side «Jazzy. Live in 44» та «MetaMoreFozzey». Отож: максі-сингл, номерний альбом, який визнано платівкою року (music.com.ua), лайв та дві сольні платівки, чотири кліпи. Гарний був рік.

2005

Рік альбому «Сила».

  • з початку року до складу ТНМК офіційно увійшов піаніст Олексій «Льопа» Саранчин і група відразу почала готувати новий альбом. Це був перший випадок, коли між номерними платівками ТНМК минуло менше двох років;
  • у лютому група випустила веселий та насичений кліп «Та Ти Шо», потім Віктор Прідувалов змонтував з відео французьких гастролей кліп «ТІкаю» з платівки «Jazzy». Прем’єра кліпу відбулася на презентаційному концерті 12 квітня у київському Молодому Театрі;
  • навесні було записано два неочікуваних дуети: «Нет ничего хуже» з Віа ГРА та безсмертна «Червона Рута» з Софією Ротару;
  • почали на студії “Lemma” запис наступної номерної платівки. Її вирішили назвати «Сила». Однойменна пісня була написана у Франції, теж саме стосується і пісні «Забув», яку було записано та презентовано першою;
  • червень відзначився завершенням більш ніж семирічної співпраці з продюсером Олексієм Яковлєвим. Причина проста – різні погляди на розвиток групи. З вересня ТНМК консультує продюсерська агенція «&Artists»;
  • у липні Фагот, Тонік та Фоззі знялися в епізоді у фільмі росіянина Руслана Бальтцера «Ненасітні»;
  • влітку група щільно поєднувала запис з гастролями, «Сила» була готова на початку вересня. Як і «Зроби мені хіп-хоп», цей альбом був без дуетів;
  • спочатку вийшов максі-сингл «Забув», однойменний кліп знімав Віктор Прідувалов, причому замість камери використовувався мобільний телефон Nokia N-90. Перший кліп в історії, між іншим…;
  • наступне відео, «Гранули», знімав в Санки-Петербурзі російський режисер Олександр Ігудін. Одночасно з його прем’єрою вийшов альбом «Сила». За результатами опитувань (music.com.ua, uaformat.com, ter-a.com) став платівкою року;

2006

Той рік запам'ятався рекордною кількістю концертів, група зіграла більше, ніж на 10 фестивалях в Україні і Росії. Щодо звукозапису, то в той період це в основному усілякі кавер-версії для телебачення. Люди звідти просто хворі на кавери. Серйозно.

  • до серії документальних фільмів «ШоПопалоШоу. Історія ТНМК» додається третя частина – на нею працює режисер Кадім Тарасов.
  • у квітні на церемонії "ShowBizAward" група стала кращою в номінації "Hip-Hop and R&B". Влітку Фагот озвучив Джонні Деппа у других Піратах Карибського моря, група відзняла два кліпи – «Відривайся» (до фільму «Ненаситні») та «Молодець», який став першою анімаційною роботою такого рівня в Україні;
  • потім Ф&Ф записали серію радіоуроків Бі-Бі-Сі «Рок-Англійська з ТНМК» та взяли участь в озвучці мультфільму «Теркель та Халепа», записавши також два треки до нього – «Хто ти такий?» та «Паранойа». Симбіоз обох пісень вийшов у якості рекламного кліпу до мульту. Цю тему продовжив Фагот, озвучивши одного з пінгвінів у стрічці «Веселі Ніжки»;
  • восени вирішили відсвяткувати десятиріччя нашої ери, підготувавши ювілейне шоу «10 сезонів ТНМК». Це сталося 30 листопада. Спеціально до цієї події було перевидано всі альбоми з ексклюзивними бонусами в серії «Limited Edition». На святковому концерті було також презентовано новий спільний трек «Моя мама…», записаний разом з давнім товаришем групи Сергієм Сівохою. Прямо на сцені група отримала Золотий Диск від Moon records – «Сила» стала золотою, її наклад склав 55 тисяч примірників;
  • приблизно тоді ж вийшов і другий сольний альбом Фоззі – «Mono MetaMoreFozzey». А в останні дні року були видані два DVD: «ТНМК. Відео» з усіма кліпами гурту та довгоочікуваний «ШоПопалоШоу. Історія ТНМК в трьох частинах»;

2007

  • 18 лютого презентований «Молодець»;
  • Фагот став голосом Джека Горобця і в третіх «Піратах»;
  • протягом року йшла підготовка до виходу альбому «ReФорматЦія 2», який став наймасштабнішим релізом в історії групи;
  • у квітні група записала саундтрек до роліка-презентації спільної заявки України та Польщі на проведення чемпіонату Европи з футболу-2012;
  • у червні група випустила перший офіційний бест — платівку «ТНМК — Golden Hits, Vol.1» та презентувала свій новий офіціальний сайт;
  • у липні вийшов кліп-ремікс на пісню ТНМК vs Бангі Хеп — Гранули-міх, перший сингл з альбому реміксів та римейків «ReФорматЦія-2»;
  • у серпні група зіграла на «Sziget», цей виступ можна сміливо вважати головною подією року. Спеціально до цієї події група випустила ексклюзивні футболки, які отримали лише ті, хто був на концерті;
  • у вересні знято найдорожче відео в історії гурту - кліп «Мушу йти» (режисер – Фагот, оператор - Слава Пілунський;
  • у жовтні відбувся Djuice Music Drive Tour, під час якого група затоваришувала з чудовими Apollo 440, на концерті в Одесі це закінчилося спільним виконанням незабутньої «Stadium Parking Lot».
  • група стала обличчям першого українського Інтернет-мессенджера «Балачка»;
  • 27 та 28 жовтня група взяла участь в ювілейних концертах Софії Михайлівни Ротару у Кремлевському палаці в Москві;
  • Фагот попрямував до Австралії, де разом з програмою «Вищий пілотаж» («Новий Канал») був присутнім на етапі чемпіонату світу «Red Bull Air Race» з вищого пілотажу на спортивних літаках;
  • група записала нову пісню «Своє борони» для проекту телеканалу «1+1» «Зірки в армії», зйомки відбулися в Хмельницькому, в десантному полку;

2008

  • Вийшов альбом реміксів “Reformatcia 2”.
  • Вийшов кліп-мікс «Мушу йти» (режисер – Кадім Тарасов).
  • Розпочато запис нового альбому.
  • Презентовано гімн для вболівальників футбольного клубу «Металіст» (Харків).
  • В травні в Празі знято кліп «Темно» (режисер Фагот).
  • Фагот робить ремікс пісні Ані Лорак «Shady Lady».
  • Гурт записує гімн чемпионату України з пляжного футболу – «Запалися грою».
  • В червні – виступ на фестивалі «Усадьба-Джаз» (Москва).
  • Три тури Україною.
  • Сайт tnmk.com визнано кращим музичним сайтом України – експерти газети «Діло».

2009

  • Фагот в Лондоні записав спільний трек з легендарними Apollo440 – “Odesa DubStep”, що базується на спогадах про спільний тур обох гурті в Україною.
  • Фоззі видав дебютну книгу – «Ели воду из-под крана»
  • Фагот взяв участь в шоу «Танцюю для тебе» (1+1).
  • Гурт записав для проекту «Українська героїчна пісня» трек «Пливе човен».
  • Вийшла друга частина альбому реміксів та ремейків “ReFormatcia 2.2”.
  • Восени вийшов документальний фільм «ШоПопалоШоу. Sziget»
  • Гурт знявся в документальному фільмі «4 хвиля», виконавши декілька пісень.

2010

Рік підготовки та випуску альбому «С.П.А.М.»

  • На початку року гурт записав пісню «Ты-то кто?» з російською співачкою Тетяною Зикіною, пізніше Фагот зняв на цей трек кліп.
  • Навесні Фагот взяв участь в шоу «Народна Зірка-2» (ТРК «Україна»).
  • На свій день народження гурт презентував кліп та максі-сингл «Проїхали».
  • Наприкинці червня гурт виступив в Канаді на фестивалі «Золотий клен».
  • У серпні було знято кліп «Новина» (режисер – Максим Ксьонда).
  • 1 грудня було презентовано 5й номерний альбом гурту – «С.П.А.М.». Виход альбому відбувся з великим презентаційним концертом в «Crystal Hall».

2011

То був рік Грузії: у січні з’явилася ідея спільної пісні «Qari Qris» з чудовим гуртом «Mgzavrebi», в лютому її вже записали, а потім були спільні концерти і зйомки кліпу.

  • Серед подій того року зйомок вистачало: у квітні вийшов кліп «Шоколад» (режисер – Ольга Навроцька), тоді ж було відзнято кліп на пісню «Шторм» (саундтрек фільму «Той, що пройшов крізь вогонь», режисер – Олексій Шапарев), але він так і не вийшов.
  • 3го жовтня було відзнято live-beatbox відео «Все по 8 гривень» з Іваном Дорном та Fame.
  • 3 червня — в київському Палаці Спорту відбувся концерт пам’яті Сергія Кузьмінського «Я вернувся домів», там гурт представив свій кавер – «Файне місто Тернопіль».
  • 14 червня гурт відсвяткував свій день народження концертом для друзів в «Партизані».
  • 9 листопада було зіграно великий сольний концерт «Восени» в київському
  • Crystal hall. Там і було презентовано кліп «Qari Qris».
  • Під кінець року гурт зіграв сет в live-шоу Марії Бурмаки «Музика для дорослих» («ТВі»).
  • На початку року з гурту пішов піаніст Олексій Саранчин, наприкінці – доєднався піаніст та трубач Олександр Шиманський.

2012

За цей рік група:

  • представила два кліпи — «Новина» навесні та live «Все по 8 гривень» восени;
  • підготувала дві спеціальні концертні програми — етнографічну до фестивалю «Країна Мрій» (за допомогою гуртів «Веселі Вуйки» та AtmAsfera) та акустичну;
  • під час ЄВРО грала у фан-зонах 9ти міст;
  • взяла участь більш ніж в десяти фестивалях в Україні, Польщі, Росії, Німеччині;
  • зустрічала кубок ЄВРО та проводжала олімпійців до Лондона;
  • на День Незалежності з’явився перший в Україні LipDub кліп, знятий на пісню «Молодець».
  • видала збірку дуетів «Double Trouble»;
  • почала запис нового матеріалу;
  • разом із Бумбокс та Pianoboy записала пісню Міхєя «Для тебя», відео на цю пісню з’явиться незабаром;
  • двічі розігрівала неперевершеного Everlast в Києві=);
  • розпочала підготовку до спільного виступу з Молодіжним Академічним Симфонічним Оркестром «Слобожанський», який заплановано на березень 2013 року (Харків).

2013

  • У 2013 році збулися старі мрії гурту – хтось давно хотів зіграти з симфонічним оркестром, когось аж тіпало від бажання зняти кліп на пісню «Фідель» на Кубі.
  • Рік розпочався зі змін у менеджменті – гурт припинив багатовікову співпрацю з Богданом Уцехою, новим директором ТНМК стала Лідія Клов. 15 січня вийшов кліп «Для тебя» - кавер на Міхея від Бумбокс, Pianoбой і ТНМК. 
  • На березень було намічено стільки, що вистачило б на півроку. Всі події того місяця викладені в документальному фільмі «ШоПопалоШоу. Березень».
  • Отже, на Кубі було відзнято відразу два кліпи, а в Харкові зіграно прем’єру шоу «Симфонічний хіп-хоп» разом з оркестром «Слобожанський».
  • Навесні гурт продовжив напрацьовувати свіжий матеріал для наступної платівки, а перший сингл  нового циклу був готовий до дня народження ТНМК. А 5 квітня DJ Tonique став батьком – вітаємо Марко Батурина!
  • 14 червня 2013 року було зіграно святковий концерт «День народження з Фіделем» (у київському клубі «Caribbean») та презентовано кліп «Фідель», ідея якого чекала на втілення більше семи років.
  • Влітку були фестивалі – море, гори, що ще треба гурту для щастя. І підготовка до подій осені – прем’єри другого кубинського відео та симфонічного концерту в Києві. Кліп «Хоча я є» вийшов в день концерту – 3 жовтня.
  • Окремо треба згадати про тв-активнощі обох вокалістів – Фагот вів рубрику «Музика сніданку» на 1+1, Фоззі – шоу «Великі перегони» на тому ж каналі та відеоблог в «Головній Програмі» (ICTV). Восени Фагот взяв участь відразу в двох зіркових шоу – «Вишка» (1+1) та «Як дві краплі» (Україна).
  • Що ще?
  • водночас з кліпом, концертом і фільмом також було презентовано новий офіційний сайт гурту;
  • Фагот записав пісню «Моя зброя» для фільму «Іван Сила»;
  • за традицією напередодні Нового Року гурт зіграв підсумковий концерт – знову прекрасний «Caribbean»;
  • а 17 грудня у Вітольда народився третій син, Гаррі! Ось так і ось так!;
  • Що далі?
  • перед Новим роком F&F зняли відеокляп на секретний трек, який зовсім скоро можна бути знайти у мережі (слідкуйте і побачите);
  • триває робота над матеріалом, записаним і знятим на симфонічному концерті в Києві;
  • після відпочинку гурт збирається для роботи над новими пісням – час засісти за альбом;